salon jadalnia_page-0001

Oferta – Projekt wnętrz

etap projektu koncepcyjnego

– inwentaryzacja lokalu

– 3 warianty układu funkcjonalnego w formie rzutów

– 3 warianty wiodącej stylistyki w formie moodboardów

– wizualizacje wszystkich pomieszczeń z pakietem 2 poprawek

etap projektu wykonawczego

– rysunki techniczne ogólnobudowlane

– rysunki techniczne stolarskie

– zestawienie elementów wyposażenia

– kosztorys

01 

OKREŚLENIE POTRZEB I OCZEKIWAŃ

Na początku współpracy określane są potrzeby i oczekiwania Inwestora. Zostaje też określony przybliżony budżet inwestycji oraz harmonogram prac projektowych wraz z terminami przekazywania jego poszczególnych etapów, co jest niezbędne dla precyzyjnego zaplanowania prac remontowych. 

 

02 

INWENTARYZACJA I ANKIETA ESTETYCZNA

Działania przedprojektowe obejmują pomiar lokalu, ocenę jego funkcjonalności i możliwości projektowych. Równolegle Inwestor otrzymuje listę pytań dotyczącą potrzeb względem układu funkcjonalnego oraz ankietę dotyczącą kierunku estetyki wnętrza. Przez przystąpieniem do projektu zakładamy również wspólny folder, w którym wraz z Inwestorem mamy możliwość zapisywania na bieżąco znalezionych inspiracji i pomysłów. 

 

03 

UKŁAD FUNKCJONALNY

Na podstawie wytycznych Inwestora zostają opracowane trzy propozycje układu funkcjonalnego w formie rzutów 2D. 

 

04 

PROJEKT KONCEPCYJNY

Na podstawie wybranego wariantu funkcjonalnego oraz w oparciu o ankietę estetyczną i wspólną wymianę inspiracji sporządzany jest projekt koncepcyjny składający się z wizualizacji wszystkich pomieszczeń oraz moodboardów zawierających wstępne propozycje mebli i dobory materiałów. Na tym etapie przedstawiane są również próbki materiałów i propozycje wykończenia wnętrza. Inwestor ma możliwość wprowadzenia dwóch pakietów zmian do projektu koncepcyjnego. 

 

05 

PROJEKT WYKONAWCZY 

Po zatwierdzeniu ostatecznej wersji projektu koncepcyjnego, na jego podstawie sporządzany jest projekt wykonawczy stanowiący kompletną dokumentację techniczną potrzebną do wyceny prac przez wykonawców oraz do przystąpienia do prac remontowych. Dokumentacja zawiera między innymi szczegółowe rysunki podłóg, sufitów i ścian oraz zabudowy meblowej na wymiar, kuchni, i łazienek wraz z opisami. Celem projektu wykonawczego jest zminimalizowanie pojawiania się niejasności podczas prac remontowych i uzyskanie efektu przedstawionego w koncepcji. Uzupełnieniem dokumentacji jest lista zakupów wraz z kosztorysem wszystkich elementów wyposażenia. Powstaje ona na na podstawie ustalonego budżetu oraz na podstawie przedstawionych Inwestorowi próbek materiałów. Lista podzielona jest zarówno według pomieszczeń jak i typu wyposażenia, co daje możliwość panowania nad budżetem jak i sprawnego przekazywania zamówienia poszczególnym wykonawcom. 

 

06 

NADZÓR AUTORSKI 

Nadzór nad projektem obejmuje – określoną wcześniej według potrzeb Inwestora – liczbę wizyt na budowie. Nadzór ma na celu weryfikowanie poprawności prac oraz ich zgodności z założeniami projektowymi jak i rozwiązywanie z Wykonawcą bieżących problemów i zagadnień wynikających w trakcie prac.  

Oferta – Projekt architektoniczny

etap projektu koncepcyjnego

– kilka wariantów zagospodarowania terenu*

– kilka wariantów bryły budynku*

– kilka wariantów rzutów budynku

– przekroje budynku

– wizualizacje budynku i otoczenia

etap projektu budowlanego

– projekt zagospodarowania terenu

– projekt architektoniczno-budowlany

– koordynacja branż

– uzyskanie pozwolenia na budowę

*ilość propozycji uzależniona od możliwości działki, planu miejscowego, warunków technicznych i wytycznych Inwestora

01 

DOKUMENTACJA DZIAŁKI 

Przed rozpoczęciem współpracy analizowane są parametry działki wynikające z jej dokumentacji formalno-prawnej, planu miejscowego oraz map. Na ich podstawie określane są możliwości i ograniczenia projektowe zagospodarowania terenu oraz budynku. Inwestor otrzymuje również wykaz dokumentów potrzebnych do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę. 

 

02 

POTRZEBY I OCZEKIWANIA 

BUDŻET I TERMINY

Działania przedprojektowe obejmują ocenę potrzeb, wymagań i oczekiwań Inwestora względem projektu budynku i działki, oraz ocenę możliwości ich realizacji w oparciu o analizę uwarunkowań działki inwestycyjnej. Następnie określony zostaje przybliżony budżet oraz harmonogram projektu wraz z terminami przekazywania jego poszczególnych etapów, co jest niezbędne dla zaplanowania prac budowlanych. 

 

03 

KONCEPCJA PROJEKTOWA

Proces projektowy zaczyna się od obrania kierunku pod kątem estetyki i bryły budynku. Inwestor otrzymuje listę pytań dotyczących funkcjonalności oraz ankietę dotyczącą estetyki budynku, na podstawie którego przygotowana zostaje koncepcja projektowa składająca się z trzech wariantów rzutów budynku oraz koncepcyjne wizualizacje, pokazujące jego gabaryt oraz zewnętrzne materiały wykończeniowe. 

 

04 

PROJEKT KONCEPCYJNY 

Stanowi bardziej uszczegółowioną formę koncepcji projektowej i bazuje na wyborze przedstawionych wariantów bądź ich zmienionych wersji. Projekt koncepcyjny zawiera rzuty, elewacje oraz wizualizacje projektu. 

 

05 

PROJEKT BUDOWLANY

Po wprowadzeniu poprawek i zatwierdzeniu projektu koncepcyjnego, zostaje on uszczegółowiony do formy projektu budowlanego, potrzebnego do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę. Projekt jest równolegle konsultowany z projektantami innych branż. 

 

06 

NADZÓR AUTORSKI 

Nadzór nad projektem obejmuje – określoną wcześniej według potrzeb Inwestora – liczbę wizyt na budowie. Nadzór ma na celu weryfikowanie poprawności prac oraz ich zgodności z założeniami projektowymi jak i rozwiązywanie z Wykonawcą bieżących problemów i zagadnień wynikających w trakcie prac.  

projektowana przestrzeń jak i wymagania Inwestora mogą diametralnie różnić się między sobą, nawet przy takim samym metrażu dlatego też każdy projekt wyceniam indywidualnie.
Chcesz otrzymać wycenę lub masz dodatkowe pytania?